Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak to jsem já

1. 1. 2009

Jmenují se Lenka.
A protože se mi množí dotazy jestli jsem vyučená cukrářka tak odpovím, že ne. Vystudovala jsem tuhle školu. Absolvovala jsem jí v roce 1998.

K pečení jsem se dostala náhodou když kamarádce neměl kdo udělat dort pro malou dcerku k 1. narozeninám. Což bylo v roce 2006. Od té doby se z toho stal můj koníček teda pořádný kůň.Ale je  pravda, že už coby purberťačku mě bavilo dělat cukroví na vánoce, různé koláče atd. A maminka tehdy byla pedant (nejen na mě ) ale všechno cukroví muselo být stejné a jakmile na plechu viděla menší rohlíček tak ho vzala a hned s ním zpátky do těsta. Vždycky říkala to né proto, aby to vypadalo, ale aby se to stejnoměrně upeklo a nespálilo. Dobrá to škola. Hold učitelka se nezapře. 

Mám 3 děti a když budu počítat i manžela tak 4, nejstarší syn Martínek je narozen červenec 2007 a pak mám taky dvojčátka holčičku Kačku  a chlapečka Honzíka narozeni červenec 2010. Datumově jsou od sebe 2 dny.

Bohužel na ostatní koníčky mi moc času už opravdu nezbývá a tak ani nemá cenu se o nich vůbec zmiňovat. Ale je jeden taky poměrně silný a tomu se věnuji při pečení když mi chládne piškot, nebo musí odležet marcipán, aby s ním dalo pracovat a tím je háčkování. Takže ve finále výrobek je hotový tak za 2 měsíce ne jak dort za 10 hodin čisté práce.